headerphoto
Start

Na podbój Azji!

Gdzie wybrać się do Azji i co zobaczyć na wakacjach - ciekawe miejsca, kiedy jechać i jakiej spodziewać się pogody

Azja to kontynent pełen niespodzianek, słońca, niesamowitych miejsc i tajemniczych zakątków. Kto raz odwiedza ten kawałek świata już nigdy o nim nie zapomina. Poza tym jest on tak różnorodny i wielobarwny, że potrzeba sporo czasu, by zobaczyć choć jego kawałek. Wiśnie czekające w Japonii, niezwykłe plaże Tajlandii czy turkusowe wody czekające na Filipinach to zaledwie drobinka możliwości - warto więc już dziś rozważyć Azję jako miejsce idealnych wakacji, pełnych niezapomnianych doznać. Także w serwisie http://odkrywamyazje.pl można dowiedzieć się bardzo wielu, praktycznych rzeczy przed podróżą.

Kiedy i w jakie miejsca Azji najlepiej jechać, by móc cieszyć się piękną pogodą

Idealnym czasem na odwiedzenie Azji jest niewątpliwie polska jesień oraz zima. Jesienią bowiem kończy się tam pora deszczowa i tym samym rozpoczyna się sezon plażowania, cudownej pogody i mnóstwa możliwości. Jesienią także zachwyca japońska przyroda, mieniąca się kolorami niczym polskie sady, a w Laosie czy Wietnamie można cudownie się opalić.
Zimą natomiast na Malediwach, na Filipinach czy w Tajlandii słońce potrafi rozpieścić równie mocno. Panują wtedy idealne warunki do kąpieli, a jednocześnie można odpocząć od mroźnych poranków, szarości dnia i nasycić się barwnością i możliwościami czekającymi na turystów na kontynencie azjatyckim. Przed wyborem konkretnego miejsca warto jednak zorientować się dokładnie jaka panuje tam pogoda i dobrać odpowiednio porę roku do aktywności i swoich preferencji.

Tysiące twarzy Azji, czyli gdzie pojechać, by dotknąć piękna tego kontynentu

Azja obfituje w miejsca, w których słowo „niesamowicie” nabiera nowego znaczenia. Jednym z nich jest niewątpliwie Birma, magiczna kraina pełna pięknych krajobrazów. Stare uliczki, rejsy po jeziorze Inle, postkolonialna zabudowa to tylko początek atrakcji. Niezwykłe doznania czekają także w Malezji, która kojarzy się z polami herbacianymi, wieżami Petronas Towers oraz przepiękną naturą.
Nie sposób również nie zachwycić się Laosem. Można tutaj nie tylko dać się oczarować boskiej przyrodzie, lecz także nauczyć się cierpliwości, zwolnić i skontaktować ze sobą. Górskie zbocza, magiczne widoki, mnóstwo rzek, wodospady i piękne szlaki - to wszystko stanowi początek niezapomnianej przygody.
Miłośnicy świątyń odnajdą się niewątpliwie w Kambodży, w której koniecznie trzeba zobaczyć niezwykłą Angkor Wat w kompleksie Angkoru. Można tu również wspaniale wypocząć na jednej z pięknych plaż, delektując się cudowną pogodą.
Podróżnicy kochający ośnieżone górski szczyty koniecznie powinni zaś odwiedzić Nepal i jego niezwykłe, królewskie miasta. W kraju tym urzeka Dolina Kathmandu, niezapomnianym doświadczeniem zaś na pewno okaże się safari po Parku Narodowym Chitwan.

Azja to miejsce na ziemi, które kusi różnorodnością, ogromem możliwości, doświadczeniami zapadającymi głęboko w pamięć oraz dzikością i niedostępnością wielu zakątków. Można tu rzeczywiście poczuć jak niezwykły jest świat i ile ma do zaoferowania zwłaszcza dla tych, którzy nie boją się sięgnąć po więcej i oddychać pełnią piersią.

Galeria zdjęć:

turystyka

wyprawy

urlop


Brak komentarzy!