headerphoto
Start

W krainie Samurajów

Podróż do Japonii może stać się wyprawą życia.

Kraj Kwitnącej Wiśni dla Europejczyka, przyzwyczajonego do zupełnie innych norm kulturowych, jest zupełnie odmienną rzeczywistością. Japonia to prawdziwy paradoks. Mieszanka wielowiekowej tradycji oraz ultra nowoczesności. I wbrew pozorom te sprzeczności doskonale się uzupełniają.

Mimo swojej „dziwności” Japonia jest doskonałym miejscem dla turysty. Każdy podróżnik znajdzie coś, co sprawi, że zapamięta ten kraj do końca życia.

Co zwiedzić w Japonii?

Możliwości jest naprawdę bardzo dużo, wszystko zależy od tego, na jakich atrakcjach najbardziej nam zależy. Czy preferujemy pobyt w dużych miastach i zabawę w ekscentrycznych klubach czy zwiedzanie starych klasztorów i odpoczynek na łonie przyrody.

Oto kilka ciekawych miejsc, które warto odwiedzić.

Nagasaki miasto położone na wyspie Kiusiu. Jest to pierwszy port handlowy w Japonii, do którego mogły przypływać europejskie statki. W mieście znajduje się bardzo dobrze zachowana dzielnica europejska. To tu założono pierwszy ośrodek jezuicki, stąd chrześcijaństwo rozprzestrzeniało się w głąb kraju.

Miasto ma też tragiczną kartę w swoich dziejach. To tu zrzucono drugą bombę atomową. W mieście znajduje się muzeum bomby atomowej z wieloma przejmującymi eksponatami.

Na tej samej wyspie znajduje się miasto Kioto, które również trzeba odwiedzić. To tu znajduje się słynny kompleks świątyń, w tym shintoistycznaj Heian-jingu.

Tokio to przykład futurystycznego mega polis i żelazny punkt na trasie wszystkich turystów odwiedzających Japonię. Możemy na przykład wieczorem wjechać na ostatnie piętro któregoś z drapaczy chmur i oglądać niesamowitą panoramę miasta. Jeśli dopisze nam szczęście może uda nam się zobaczyć górę Fuji.

Dla ludzi szukających ekstremalnie mocnych wrażeń, niezapomnianym doświadczeniem będzie  przejażdżka metrem w godzinach porannego szczytu.

Japonia to także wspaniała, surowa przyroda. Wielbicielom nurkowania spodobają się rafy koralowe w pobliżu wyspy Okinawa.

Japonia to kraj, który naprawdę warto odwiedzić, kto raz odwiedzi tę magiczną krainę, na pewno zapragnie do niej wrócić. Chcesz odwiedzić Japonię? Sprawdź program wycieczek do Japonii na stronie http://www.exorientelux.pl/japonia.

Galeria zdjęć:

podróże

wyprawy

wakacje


Brak komentarzy!